c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us
Image Alt

Fulya Varışlı Kimdir?

Fulya Varışlı Kimdir?

Pilates ve Yoga Eğitmeni, Personal Fitness Trainer

Piyo House Pilates Yoga ve Spor Merkezi Kurucusu

1982 yılında İstanbul’ da doğdu. Anne ve babasının yönlendirmeleri doğrultusunda küçük yaşta spor hayatına girdi. 6 yaşında yüzmeye başladıktan sonra 6 sene lisanslı yüzücülük yaptı ve derece alarak yarışlara katıldı. Ortaokul ve lise yıllarında modern dans, kayak ve fitness yaptı.

Saint Michel Fransız Lisesi’ni 2000 yılında bitirdi. Okul yıllarında 1.lik ve dans plaketi aldı;

“Les Chats de Saint-Michel” dans grubuyla Milliyet’in düzenlemiş olduğu liselerarası dans yarışmasında 2.liği kazandılar.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü 2005 yılında bitirdikten sonra, uzun yıllar kurumsal hayatta satış ve pazarlama alanında yöneticilik yaptı.

2013 yılında yaşadığı bir sağlık problemiyle doktorunun da yönlendirmesiyle Aletli Pilates le tanıştı. Pilates yapmaya başladıktan sonra hayatta en sevdiği ve enerjisini en iyi yansıtan şeyin spor olduğunu keşfedip; hayatını Pilates, Yoga ve Sağlıklı Yaşam üzerine kurmayı seçti.

 • Gerda Pilates PMA dan Anatomi, Mat Pilates 1, Mat Pilates 2, Reformer 1, Reformer 2, Cadillac & Tower ve Hamile Pilates eğitimlerini tamamladı.
 • İstanbul Anadolu Üniversitesi’nde Spor Yönetimi okudu.
 • ACE Personal Trainer Programı’nı başarıyla bitirerek; MEB, Avrupa ve Amerika onaylı Personal Fitness Trainer Sertifikası’nı aldı.
 • Türkiye Cimnastik Federasyonu 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Kursu’nu başarıyla bitirerek sertifikasını aldı.
 • Serotonin Academy’den 3D Anatomy, Murat Berkin’den Chair, Balanced Body Akademi’den Pilates for Men eğitimlerini aldı.
 • Darga Academy’den 200 saatlik Yoga Eğitmenliği Eğitimi’ ni ve Herkes için Yaşam Federasyonu’ndan Yoga Yardımcı Antrenörlük Kursu’nu başarıyla bitirmiş
 • 2019 Eylül ayında, BAPS Academy’nin düzenlemiş olduğu Pilates on Tour kapsamında, 4 tam gün boyunca katıldığı workshop ta birçok yabancı hocayla tanışma fırsatı olup, bir çok eğitime katıldı. Aldığı eğitimlerden bazıları; Group Reformer Classes, Strengthen the Hips, Legs and Abdominals on the Reformer, Working on Missing Planes, Advanced Exercises Down-to-Earth, Release and Restore: Unleashing your Functional Muscle Potential, Lower Body Exercise with the CoreAlign, Integrative Reformer and Tower…
 • En son pandemi döneminde Fitkon Academy’den Online Barfit Eğitini’ni tamamlayıp sertifikasını almıştı
 • Mesleğine Göktürk’te başladı. Uzun yıllar boyunca Yogaia Fit Pilates Stüdyosu’ nda özel Fitness ve Aletli Pilates dersleri verip, yine Göktürk’te Grup dersleri verdi.
 • 10 Eylül 2018’de İstanbul Akatlar’da Piyo House Pilates Yoga adı altında kendi stüdyosunu açtı. Kendi de ders vermeye devam ederek, profesyonel ve geniş bir ekiple çalışmalarına devam etmektedir.
 • #letspiyo diyerek herkesi Pilates ve Yoga yapmaya davet etti;  #kendineiyidavran diyerek  Sağlıklı Yaşam ve Bütünsel Sağlık konusunda çalışmalarına devam etmekte ve yeni projeler geliştirmektedir.

#KENDİNEİYİDAVRAN